Uyluk Germe Ameliyatı (Thigh Lift)

Bacak İçi Germe (Uyluk Germe) Ameliyatı

Bacak içi (uyluk) Germe Ameliyatı yada diğer söylemiyle ‘thigh lift’ bacak iç kısımlarındaki gevşeklik ve sarkıklık görünümü veren, yağ dokusu veya cilt fazlalıklarının uzaklaştırılması operasyonudur. Yüksek miktarda kilo verilmesi, yaşın ilerlemesi, doğum gibi sebeplerle bacak iç kısımlarındaki yağ dokusunda fazlalaşma, cilt sarkmaları gibi sorunlarla karşılaşılır. Bu sarkmalar özellikle elbise ve etek giyerken bacakların birbirine sürtünmesi, pişiklerin oluşması gibi yaşam kalitesini düşüren durumlar ortaya çıkarabildiği gibi estetik olarak da hoş olmayan bir durum sergilemektedirler. Bu durumdan şikayet eden kişiler için bacak germe ameliyatı çözüm olmaktadır.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygun Bir Ameliyattır?

Bacak içlerinde oluşan deformitenin derecesine göre uygulanan yöntem değişir. Genellikle liposuction ile birleştirilerek yapılan bir operasyondur. Hastanın durumu değerlendirilerek ileri derecede deformasyonun olmadığı, dokuların diriliğinin korunduğu durumlarda bacak içindeki yağ fazlalıkları liposuction ile alınarak çözüm üretilir. Bacak içi germe ameliyatı ileri derecede deformasyonların oluştuğu hastalarımız için uygundur. Bu hastalarımızda gerekli görüldüğü durumlarda liposuction yapıldıktan sonra bacak içi gerdirilir.

Bacak İçi Germe Ameliyatı

Bacak içi (uyluk) germe ameliyatı genel aneztezi ile, tam teşekküllü bir hastanede yapılan bir ameliyattır. Hastanın bacaklarındaki deformasyona göre 1,5-2 saat süren bir operasyondur. Bacaklardaki fazla yağ ve deri dokusu kasık çizgisinden bacak içine doğru oluşturulan kesiden çıkartılır, bacak derisi yukarıya doğru çekilir ve kasık çizgisinden dikilir. Hastalarımız ameliyattan sonra 1 gece hastanede gözetim altında tutulduktan sonra ertesi gün taburcu edilir. Hastalarımız ameliyattan 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek duruma gelir. Ancak tam olarak iyileşme 10 gün içerisinde gerçekleşir. Ağır aktivite gerektiren sporlara ise 4 hafta sonra başlayabilirsiniz. Ameliyat sonrası hastalarımız alacağı ağrı kesicilerle rahatsız olacakları derecede ağrı yaşamazlar.

Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Bacak içi (uyluk) germe ameliyatı sonrası bacaktaki deformasyona bağlı olarak 10-15 cm uzunluğunda bir iz kalacaktır.  Ayaktayken önden ya da arkadan, bikini yada iç çamaşırı ile belli olacak bir iz değildir. Bu izler bacaklar açıldığında ise iç kenarlardan görünen izlerdir.